Predvsem pa, ja, rešitve ni. Še vedno pa obstaja problem: vladajo nam barabe in nesposobneži (Pahor), ki so nas v to stanje pripeljali. Res je: tudi če bi dobili dobre voditelje, lahko za naslednjih dvajset let pozabimo na obnove cest, ker denarja enostavno ni. Ampak, glede na to, da se ne moremo znebiti niti parazitov, ki so to zafurali, nam pomoči ni vsaj naslednjih štirideset let.
Sam se spračujem kaj bi bilo od Slovenije, če prej več kot tisoč let ne bi imeli tujih gospodarjev. Verjetno ne bi bilo ničesar.
@Željko: Kot je povedal @Stane Debevec – korektna obnova je dolgoročno sicer poceni, a gradbenik vseeno zasluži manj, s tem pa manj zasluži tudi parazit, ki mu je delo zrihtal. Ne splača se delati dobrih cest.
@schjora: Kdaj so jo flikali? v zadnjem tednu dni sem se tam peljal trikrat in vsakič sem moral vozit po sredi ali miže.
]]>žal ne vemo, kakšne so državne finance in kje je najbolj nujno dati denar. Pravzaprav je nujno povsod – rabijo ga kulturniki, zdravstvo, uprava, občine, društva….skratka vsi. Pa kake kredite je verjetno tudi treba odplačat pa še kaj je. Radi bi sodobne železnice pa znamo samo lokomotive kupovat. No pa saj sodobna železnica v Sloveniji – zelo malo prog, malo tovornega prometa, še manj potniškega. Hitrost vlakov tako ali tako ne pomeni veliko.
Prejšnji teden sem peljal s kolesom do Slovenskih Konjic, po stari cesti čez Trojane in potem Celje in Vojnik. Ne bi mogel reči, da je bila cesta posebno slaba, morda je bila malo slabša le od Vranskega do Celja. Čez Vojnik in Frankolovo pa se mi je zdela kar dobra. Imamo slabšo na relaciji Notranje Gorice – Borovnica.
Pa še en problem je – izvedba popravila. Nič ne pomaga nov asfalt, če je za spodnji ustroj ilovica. In če izvajalec daje slabši in tanjši asfalt kot je predpisano. Tako popravilo je zelo kratkega veka in pomaga edino lastniku podjetja do ekstra zaslužka.
Ne vidim rešitve.
Pozdrav.
Stane Debevec.
]]>Mimogrede – berem, da bodo na Danskem ukinili davek na gazirane pijače, ker so ugotovili, da prinaša negativne gospodarske učinke – pri nas pa cepci pred skorajšnjim vrhuncem krize načrtujejo uvedbo takega davka.
Kaj si bodo še izmislili? In zakaj še vedno nii davka na nepremičnine, ki bi bil ob ustrezni formulaciji edini, od katerega bi celo imeli nekaj koristi.
]]>