Sladoled za prijatelje

Elita ljubljanske univerze je z izplačili dodatkov za stalno pripravljenost na iznajdljiv način počela nekaj podobnega kot s pisanjem potnih nalogov počne praktično vsak podjetnik, če hoče v tej državi s svojim delom preživeti ali svojim zaposlenim izplačevati zaslužene mezde. Toda bistvena razlika je v tem, da si podjetniki izplačujejo svoj denar, medtem ko si je elita ljubljanske univerze izplačevala davkoplačevalski denar. To je enostavno, nekoliko težje pa človek razume brezobzirno opravičevanje teh parazitov, ki ob vseh drugih nebulozah trdijo tudi, da so podplačani. To je res, ampak razumeti bodo morali, da so v tej državi podplačani praktično vsi, ki si niso uspeli urediti privilegijev.

Med takimi barabami ne preseneča novica, da bo Mestna občina Ljubljana nekemu sladoledarju, ki najelitnejšo ljubljansko lokacijo skruni s poraznim glasbenim programom in negostoljubnim strežnim osebjem, izplačala skoraj 400.000 evrov odškodnine, ker Hajdarpašić nekaj let neupravičeno ni dobil dovoljenja za postavitev sladoledne vitrine. Hajdarpašić je tisti Jankovićev prijatelj, ki med praznovanjem dela ljudem z minimalnimi plačami pleskavice in pivo prodaja po ceni, ki je višja od povprečnih cen trendovskih hamburgerjev in piva v središču Ljubljane.

Izplačevanje odškodnine z občinskega računa zato, ker nekemu privilegiranemu županovemu prijatelju sploh ni bilo treba delati, je zanimiv poslovni model, pri katerem se samo od sebe zastavi vprašanje, ali je Gospod 10 odstotkov provizije pobral tudi pri tem poslu.

Na fafanje seveda sploh nočem pomisliti …

Prejšnja objava Naslednja objava

9 komentarjev

  • Odgovori Anonimno 8. 1. 2016 at 20:38

    Zoran Janković dela …

  • Odgovori Seamus 8. 1. 2016 at 22:12

    Obregnil bi se ob prvi del, ker primerjava ni najboljša.
    Namreč privatnik z izplačevanjem potnih nalogov goljufa državo, torej krade davkoplačevalski denar. In potemtakem je to oboje čisti enako sranje – državo goljufata oba, profesorji, ki dobivajo namišljeno pripravljenost in za to plača vse davke, ter na drugi strani privatnik, ki si sicer izplača svoj denar, samo davkov pa na ta denar ne plača.
    To bi se bilo potrebno zavedati!

    • Odgovori Anonimno 10. 1. 2016 at 13:52

      Zasebni in javni sektor ni isto. Zasebni sektor dejansko živi od tega, da ustvarja dodano vrednost za nekoga drugega, medtem ko javni sektor živi od ropanja zasebnega sektorja. To kar trdiš, da podjetnik krade davkoplačevalski denar, je v resnici prav neverjetno in kaže na to, da nimaš čisto razjasnjenih pojmov, kdo od koga živi.
      Profesorji so del mafijske organizacije, ker ne živijo na prostem trgu, ampak v zaščitenem in reguliranem cehovskem okolju. Profesorji so samo pohlepni tatovi in nič drugega – morali bi biti nek zgled, ampak v bistvu sodijo v ječo.

      • Odgovori Matej Zalar 10. 1. 2016 at 14:11

        S katerega planeta si pa ti padel na Zemljo?

        • Odgovori kr en 12. 1. 2016 at 19:09

          Po moje s planeta Napumpano javno mnenje. Ene ali druge strani. Žal je tako, da so take zadeve postale modus operandi povsod, javnost pa vodi par pastirjev, ki s pridom izkoriščajo take razkrite primer(čk)e….. mi pa kar gledamo. Že med mojimi kolegi se je začela pojavljat delitev na “postreli vse” ali “pridruži se in pokradi kar lahko”. Očitno folk ne vidi več druge možnosti.

  • Odgovori Zmrda 9. 1. 2016 at 7:14

    Seamus, drzava v osnovi krade podjetnikov denar:).

  • Odgovori Matej Zalar 9. 1. 2016 at 11:57

    @Seamus: Absolutno oboji goljufajo državo. Ampak pravo vprašanje je, ali podjetnik danes sploh lahko preživi, če dela vse po predpisih. Je dobrega inženirja sposoben nagraditi s 3.000 evri neto še kako drugače kot tako, da mu jih 500 položi na roko na račun potnih nalogov in dnevnic? Gre pa za to, da je ta denar, ki ga prislužil inženir, plačal nek poslovni subjekt – in ne davkoplačevalci.

    No, recimo, da pri tem ni šlo za odnos poslovnega subjekta z državo kot v primeru paradržavnih firm, kar je seveda druga stvar. Naslednja zgodba o nategu bo na primer državna firma, ki bo ustanovljena izključno za to, da bodo gradili drugi tir. Novi Dars. Ob tej novici nihče ni niti privzdignil obrvi.

  • Odgovori Seamus 10. 1. 2016 at 14:41

    @Matej – obregnil sem se samo ob primerjavo. Problem te države je seveda, da drži uravnilovko na čisto vseh nivojih. Tudi v javni upravi je enak problem – kako izplačati boljše delavce (pustimo ob strani to, da so vsi boljši)? Nekateri so imeli bolj drugi pa manj inovativne ideje. Problem pa je, da si nihče ne upa prevzeti odgovornosti in dovoliti nagrad. Ker je potem takoj za vogalom strah, da se bo siknilo, da nekdo na ta račun krade denar. Saj smo itk vsi dobri in si vsi zaslužimo nagrade!

    @Anonimni – le zakaj imam občutek, da podjetnik v Siriji živi težje, kot v Sloveniji? (Hint = država)

  • Odgovori matej karahodzic 11. 1. 2016 at 21:09

    Po moje sta se Husko in Zoki zmenila za poslovni model in si denar bratsko razdelila.

  • Komentiraj