Dejstvo pa je, da je elita obstajala in ta elita je takrat sredi totalno zagonjene Kranjske vendarle funkcionirala v mestu z gledališčem, filharmonijo, opero … nekaj se torej je dogajalo in to po zaslugi teh 5 odstotkov, ki so potem emigrirali ali pa se jim je zgodilo kaj hujšega. In kakršnikoli so že bili ljubljanski malomeščani in proletariat, ki je delal po fabrikah – kar se je naseljevalo v Ljubljani po vojni, je pa prihajalo iz krajev, kjer niti sekretov in vodovoda niso imeli. Saj ne da bi bili zaradi tega kaj slabši, ampak povsem logično je, da je s tem mesto, čeprav je bilo provincialno, kulturno nazadovalo.
Med tistimi 5 odstotki bi danes iskali župana in ljudje bi ga tudi volili, saj taki primitivci, kot je Janković, niti kandidirali ne bi. Kot je bilo že omenjeno: če bi Slovenija delovala po principih meritokracije, Anton Rop ne bi nastavil tega lumpa v Mercator, potemtakem tudi ne bi mogel zaslužiti s tem, da je kot direktor Mercatorja rihtal posel svoji lastni firmi, župan pa tudi ne bi postal nikoli.
@Disguy: Seveda je manjšina odločilna za večino prihodkov. Levica bi pa prav te ljudi zajebavala, tisti Che Guevara celo opleta z nacionalizacijo, Maks Tajnikar pa po televiziji bluzi (od 7:25 dalje), da kapitala, ki si si ga sam ustvaril, ne smeš deliti z ženo, ampak s celo družbo. Ker moraš biti tako blazno socialen, da najprej tvegaš in garaš kot prasec, morda celo daješ plačo zaposlenim, morda jim daješ celo zelo dobro plačo, potem pa s tistim, kar ti ostane, živeti državo, ki pa v resnici ni sposobna zagotoviti okolja, ki bi bilo dejansko socialno.
Ah, ja …
]]>Pa še to, če Paretovo načelo drži (in dejansko drži: https://en.wikipedia.org/wiki/Pareto_principle), potem
je recimo na gospodarskem področju manjšina prebivalstva odločilna za večino prihodkov.