2000

Za prvih 1000 objav sem porabil skoraj pet let, za naslednjih 1000 pa dobra štiri leta. Ta je torej 2000. Vključujoč presledke sem po grobi oceni torej pritisnil okoli pet milijonov znakov … in zdaj mi je pravzaprav zmanjkalo besed. Glavni zaključek bi lahko bil, da mi ni uspelo spremeniti sveta in da finančno nisem obogatel. Še huje! Odkar imam lastno domeno, moram celo plačevat za to, da vi lahko berete. Moralo bi biti ravno obratno. V zameno dobim sem ter tja kakšno žolčno zmerljivko in seveda nepozabne občutke ob takih dogodkih.

V vseh teh letih se je nabralo ogromno solate in ugotovil sem, da bi bilo koristno zbrati najboljše, kar sem dal od sebe. Ob branju svojih lastnih domislic me včasih od smeha zaboli v želodcu, na splošno pa ugotavljam, da je prebavljivega materiala bore malo in še posebej v zgodnjem obdobju so nekateri zapisi praktično neprebavljivi. Da bralci tega niso ugotovili, se mi zdi danes skoraj neverjetno.

In ne, žurke ne bo niti ob 2000. objavi.

Prejšnja objava Naslednja objava

24 komentarjev

  • Odgovori Ana 6. 9. 2015 at 18:40

    Čestitke 🙂 Čim več navdiha tudi v prihodnje, zanimivo te je brat.

  • Odgovori katarina 6. 9. 2015 at 20:14

    čestitamo in pozdravljamo!!!

  • Odgovori Iztok 6. 9. 2015 at 20:38

    Ali prideš, če ti pripravimo zabavo “kao” preenečenja in zakaj ne?

  • Odgovori Matej Zalar 6. 9. 2015 at 20:53

    @ana: Hvala. Točno, nič nisem navdihanavdiha omenil… neverjetno, da ga še dobivam

    @katarina: Hvala!

    @Iztok: Ker je distanca do komentatorjev zakon No, resno… Mal bi se mi pa zdelo fajn

  • Odgovori filmoljub 6. 9. 2015 at 20:54

    Ko te jebe, pisun ušivi.

    😉

  • Odgovori SejBo 6. 9. 2015 at 21:09

    Mojster besed. Tukaj ni kaj dodati 🙂

  • Odgovori Matej Zalar 6. 9. 2015 at 23:56

    @Filmoljub: najlaže je gledat filme in pametovat. Ovca. To zna vsaka opica, tudi Iztok Fartner.

    @SejBo: eh… včasih si, podprt z nekaj pircki, rečem enako, potem pa zaspim z enakimi mislimi kot … eh, z njimi se pač ne primerjam niti v sanjah.

  • Odgovori Alkoholik 7. 9. 2015 at 6:50

    Čestitke. Praviš da obogatel nisi. Možnosti za zaslužek so, npr. zbiranje prostovoljnih prispekov na socialnih omrežjih ali po telefonu, koledar Nergač, Nergač t-shirt in drobnarije… 🙂

  • Odgovori Matej Zalar 7. 9. 2015 at 8:53

    Hvala! Tiste grabljice za praskanje po hrbtu se mi zdijo kar dober produkt. “Ste tudi vi sitni? Popraska vas Nergač.”

  • Odgovori filmoljub 7. 9. 2015 at 9:06

    @Bradač, pardon, @Nergač: povej mi kaj, česar ne vem, wannabe hipster.

  • Odgovori molj 7. 9. 2015 at 11:57

    Ej, imaš kakšno željo po pisanju romana? Morda kratke zgodbe, novele?

  • Odgovori Samo 7. 9. 2015 at 16:08

    Predvsem občudujem voljo (in disciplino).

  • Odgovori Matej Zalar 7. 9. 2015 at 18:14

    @Filmoljub: Mogoče to, da ima pravi bloger svojo stran, ne pa da se šlepa na brezplačnih domenah s končnicami .blogspot.si in wordpress.com?

    @Molj: Bo že res, da nekaj veljaš šele, ko napišeš knjigo, ki jo nek založnik natisne v 300 izvodih, potem mu moraš biti pa še hvaležen, ker ti je dal priložnost 🙂 Tako da, ja, seveda imam željo, hehe. Za roman mi mogoče vendarle zmanjkuje časa, za zbirko kratkih zgodbic bi se pa mogoče izšlo.

    @Samo: Hvala.

  • Odgovori molj 7. 9. 2015 at 20:12

    Mislil sem bolj v smeri če imaš željo po leposlovju. Talent imaš, voljo očitno tudi. Zakaj ne?

  • Odgovori Matej Zalar 8. 9. 2015 at 0:00

    Malo časa in malo energije. Jaz bi se po mojem mora preselit na kmete … no, pa še tam bi me vaška gostina vzela, hehe.

  • Odgovori filmoljub 8. 9. 2015 at 7:39

    Samo moji komentarji ne delajo? 😕

  • Odgovori filmoljub 8. 9. 2015 at 7:41

    Aha, zdaj pa je OK. 😎 Sem hotel reči: smisel za pisanje imaš, dá se ti tudi, poglej Kamenkota, kakšna blogersko-pisateljska zvezda je ratal.

  • Odgovori Matej Zalar 8. 9. 2015 at 8:37

    Saj to me skrbi, da me bodo potem začeli postavljat ob bok temu tepcu. Kot da bi tepe postavljali ob bok Fartnerju, haha.

  • Odgovori filmoljub 8. 9. 2015 at 10:10

    Kaj? Ne maraš Kamenkota, tega šarmantnega zapeljivca, duhovitega pisca in predvsem uspešnega podjetnika? Ziher si mu fovš, ker ima boljšo babo.

  • Odgovori Zmrda 9. 9. 2015 at 9:19

    Daj že nek PayPal buy me beer knof namontiraj no… 😀

  • Odgovori Matej Zalar 9. 9. 2015 at 9:46

    @Filmoljub: Prst si tlačim v usta.

    @Zmrda: Ja, da me bodo začeli zmerjat, ker “služim” z blogom 🙂 A ne veš da pri nas ne smeš služit? Še posebej ne z nečim kar delaš “v prostem času”. Kaj šele da bi služil z nečim tako bizarnim kot je pisanje besedil. To vendar ni delo, to zna vsak.

    Me pa kar malo zvije, ko včasih pomislim, da čas za blog sploh ni prosti čas.

  • Odgovori Zmrda 9. 9. 2015 at 11:18

    Saj si že navajen, da te kdo zaradi izraženih mnenj na blogu zmerja, to lahko vzameš le kot dobro osnovo za kako objavo 🙂

  • Odgovori Matej Zalar 9. 9. 2015 at 19:39

    Pričakujem, da boš prvi nakazal 🙂

  • Odgovori darja 14. 9. 2015 at 3:07

    2000? Globoko spoštovanje!

  • Komentiraj